
Алергія на пилок криптомерії частіше проявляється у вигляді симптомів сезонного алергічного риноконьюнктивіту, рідше може провокувати симптоми бронхіальної астми. Криптомерія японська належить до родини Кипарисові та проявляє найвищий ступінь перехресної реактивності серед усіх видів пилку дерев цієї родини, а саме кипарис, кедр, ялівець та ін.
У сімействі Кипарисові було ідентифіковано дві основні групи білків: пектат-ліази та полігалактуронази. Полігалактуронази, кипарисовика Cha o 2, крипомерії Cry j 2 та ялівцю Jun a 2 також є основними алергенами пилку Кипарисових, демонструючи високі рівні ідентичності послідовностей і як наслідок високий рівень перехресної реактивності. Також криптомерія може проявляти перехресну реактивність з пилком тимофіївки та амброзії, за рахунок вмісту білка Polygalacturonase.
Cry j 1 є членом родини Pectate Lyase і здатний викликати інгаляційні симптоми. Ступінь перехресної реактивності між членами цієї родини високий. Cry j 1 слугує маркером для призначення АСІТ, якщо присутні відповідні клінічні симптоми.
Алергенні молекули криптомерії:
Cry j 1 Pectate lyase – мажорний алерген
Cry j 2 Полігалактуроназа