Cladosporium herbarum мешкає на опалому або зів’ялому листі трав’янистих і деревних рослин, продуктах харчування, фарбах, текстилі та безлічі інших субстратів. Спори цвілевих грибів Cladosporium herbarum виявлено як поза приміщенням, так і всередині у складі домашнього пилу, і він є одним із найпоширеніших форм цвілевих грибів, які трапляються в повітрі.

Cladosporium herbarum виявляє перехресну реактивність серед усіх видів пліснявих грибів і деяких дріжджових грибів. Алергенна молекула Cla h 6 – енолаза має високу перехресну реактивність з іншими грибковими енолазами Candida Albicans, Alternaria alternata, Aspergillus fumigatus, Penicilium chrysogenum, а також пекарськими дріжджами Saccharomyces cerevisiae.

Висока перехресна реактивність спостерігається між Alternaria і Cladosporium, а саме між молекулами Alt a 10 і Cla h 3, альдегідрогеназами Alt a 6 і Cla h 4, кислими рибосомальними білками P2 Alt a 7 і Cla h 5.

Сенсибілізація до Cladosporium herbarum є фактором ризику розвитку бронхіальної астми та алергічного риніту.

Алергія до головних алергенів пліснявих грибів Cladosporium herbarum піддається лікуванню методом алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ).

Основні алергенні молекули Cladosporium herbarum:

Cla h 1

Cla h 2

Cla h 3 альдегіддегіддегідрогеназа

Cla h 5 кислотний рибосомний білок P2

Cla h 6 енолаза

Білок Cla h 7 YCP4

Cla h 8 маннітолдегідрогеназа

Cla h 9 вакуолярна серинова протеаза

Cla h 10 альдегіддегідрогеназа

Cla h 12 кислотний рибосомальний білок P1

Cla h

Cla h альфа/бета-гідролаза

Cla h 8 білок холодного шоку

Cla h глутатіон-S-трансфераза

Cla h гідрофобін

Білок теплового шоку Cla h

Фактор ядерного транспорту Cla h Nuclear Transport Factor 2