Чутливість до алергенів Blomia tropicalis є фактором ризику розвитку алергічного риніту, бронхіальної астми та харчової анафілаксії.
Blomia tropicalis поширена в субтропічних і тропічних регіонах. Виявлена як у домашньому пилу, так і в коморах, а також у борошні. Може спричиняти оральну кліщову анафілаксію (pancake syndrome), потрапляючи з їжею в травний тракт.
Кліщ Blomia tropicalis виявляє низьку перехресну реактивність з іншими видами кліщів.
Blo t 5 входить до 5/21 сімейства алергенів групи кліщів (MG 5/21) і є маркером сенсибілізації до Blomia tropicalis. Ступінь перехресної реактивності з іншими членами родини алергенів MG 5/21 обмежена (наприклад, Der p 5). Blo t 5 може слугувати маркером для АСІТ, якщо присутні відповідні клінічні симптоми.
Blo t 10 входить до сімейства алергенів Тропоміозину і має високу перехресну реактивність щодо інших членів цього сімейства алергенів. Сенсибілізація до Blo t p 10 може бути причиною перехресних реакцій на креветки та інші види морепродуктів (крім риби).
Blo t 21 входить до сімейства алергенів кліщів групи 5/21 (MG 5/21) і є маркером істинної сенсибілізації до Blomia tropicalis. Ступінь перехресної активності інших членів сімейства алергенів MG 5/21 обмежена.
Основні алергенні молекули Blomia tropicalis:
Blo t 1 Цистеїнова протеаза
Blo t 2 NPC2 protein family (epidermal secretory proteins) – мажорний алерген
Blo t 3 Трипсиноподібний білок
Blo t 4 Альфа-амілаза
Blo t 5 – мажорний алерген
Blo t 8 Glutathione S-transferase – перехресно-реактивний
Blo t 10 Tropomyosin – перехресно-реактивний
Blo t 12 Chitin binding protein – мажорний алерген
Blo t 21 – мажорний алерген